Příběh Šarloty…

Šarlota Konšelová - jóga a vzpomínková terapie

Co mě přivedlo k práci na sobě, ať už skrze terapie, či jógu?

Musela jsem se dostat úplně dolů, aby přišel kompletní restart. Odjakživa jsem byla snílek, kterému nikdo nerozuměl a nikam nazapadal. Ačkoliv mě moji blízcí milovali, tak mě vedli k tomu, že je “normální” se přizpůsobit a hlavně na sebe neupozorňovat. S láskou a respektem to zpětně vidím jako potenciál pro růst skrze bolest. Díky tomu jsem se zacyklila ve vzorcích chování a stylu života, které pro mně nebyly správné.

Emoční jídlo

Od mala jsem se potýkala s různými zdravotními potížemi, již od od tří let jsem užívala medikaci na sníženou funkci štítné žlázy a nosila brýle, aj. Zážitky ze školy mě ještě víc ujistily v tom, že je správné se potlačit, než být sama sebou. Tady někde začal můj celoživotní boj s emočním jedením.

Pád ke dnu začal po ukončení střední školy, kdy mi zemřela maminka, která byla tahounem naší rodiny. Myslela jsem si, že musím převzít její roli – abych se starala o její imobilní maminku a svého tátu, co byl již v důchodu. Ve dvaceti jsem naskočila do takového kolotoče, že mám první dva roky jako v mlze. V té době jsem měla téměř 130 kilo, byla poloslepá a všechno bylo špatně.
Svoje problémy jsem začala řešit únikem k alkoholu a experimentování se vším možným. Jedině v těchto chvílích jsem byla sama sebou. Paradoxně tady mi došlo, že se tak chci cítit pořád, hlavně za střízliva.

Šarlota Konšelová - vzpomínková terapie

Takže jsem se ke změně opravdu rozhodla, tam uvnitř.

Pomalu jsem začala se změnou. Nejdřív přišel ženský kruh, jiné stravování, čtení seberozvojových knih. Zásadním mezníkem pro mně bylo setkání s Danou Fialovou, mojí mentorkou a skvělou ženou. U ní v poradně jsem začala svoje emoční problémy řešit skrze vzpomínkovou terapii.
Ruku v ruce s tím přišlo hubnutí a pravidelný pohyb. Začala jsem praktikovat jógu. Najednou jsem si začala více naslouchat a cítit se jinak.
Šarlota Konšelová - vzpomínková terapie

Ale cesta nebyla jen růžová.

Tahle cesta nebyla posetá růžovými kvítky, ale naopak to byla práce s mými bubáky a stíny. Otevřela jsem staré rány, do kterých se opakovaně muselo hnípat, aby se to pročistilo. Bolest šla ven. Odměnou za to mi bylo pochopení, že tohle nechci a mám na víc. Najednou se mi začaly otevírat úplně jiné životní příležitosti.

Jelikož jsem se své pravé podstatě spontánní a temperamentní, moje posuny byly rychlé a chtěla jsem víc. Nejdřív přišel letitý cyklus seminářů osobního rozvoje (skrze vzpomínkovou terapii) u mojí mentorky Dany.

Další (překvapivým) krokem byl pro mě lektorský kurz jógy, které jsem zcela propadla. Nejdřív jsem si myslela, že tohle všechno bude pro moje osobní zdokonalení.

Šarlota Konšelová - jóga a vzpomínková terapie

Rozhodla jsem se pomáhat ostatním

Tady jsem si začala uvědomovat svoje kvality – citlivost, empatii a dar předávání. Naučené jsem začala zkoušet na svém blízkém okolí. Viděla jsem, že to funguje a rozhodla se pomáhat ostatním. Moje změna byla pro mnohé motorem, že i oni mohou žít spokojenější život.

Vzala jsem život do svých rukou.

Zhubla jsem téměř 50 kilo a stala se lektorkou jógy a terapeutkou. Jsem mladá zdravá žena, co aktivně tvoří svůj život a přitom umí nechat věci plout.

Ač pro mnohé žiji sprituálním životem, stále používám mozek a snažím se o optimální propojení hlavy a srdce, východu a západu. I když znalosti sdílím, považuji se za věčnou studentku života.
Stále se vzdělávám, aplikuji na sobě a poté předávám. Je mi velkou radostí, že nástroje pro vědomý život můžu sdílet s ostatními

a díky tomu mohou nalézt svou opravdovou podstatu, které je přivede ke spokojenějšímu životu.

Šarlota Konšelová - jóga a vzpomínková terapie

Kurzy a vzdělání:

Níže uvádím absolvované vzdělání/kurzy, ke kterému bych jako zásadní uvedla moji osmiletou pracovní zkušenost na personálním oddělení:

Cyklus seminářů osobního rozvoje a vzpomínkové terapie (Dana Fialová)
https://www.fialovaporadna.cz/cze/seminare-vzpominkova-terapie/

Reiki – II. stupeň (Dana Fialová)
https://www.fialovaporadna.cz/cze/kurz-reiki/
NLP výcvik (online kurz)
https://www.kurzy-nlp.cz/nlp-master-praktikant/

Kurz instruktor jógy – Yoga teacher training 200RYT Yoga Alliance (Yogacentrum Holešovice – Jana Smažíková)
https://www.yogacentrum.cz/kurzy-200/kurz-ucitele-jogy-4

Yin yoga teacher training 50h Yoga Alliance (YogaMe – Angela Jervis-Read)
https://www.angelajervisread.com/yin-yoga

Kundalini yoga, meditation and sacred sound – Teacher training immersion (Golden Temple, Guatemala – Joshua Param Sevak, Petra Shakti Kaur)
https://www.yogaisunity.com/teacher-training

Yoga underground school (Jógovna – Dalibor Štědronský)
https://jogovna.cz/underground-yoga-school-s-daliborem-stedronskym/

Základy jógovo-tantrické energetiky (online kurz – Barbora Hu)
https://www.barborahu-yoga.cz/akce/kurz-zaklady-tantricko-jogove-energetiky-online

Jóga a jógová terapie (online kurz – Kristýna a Daniel Paulus)
Kouzla v ásánové praxi (online kurz – Kristýna a Daniel Paulus)
https://www.paulus.yoga/joga-on-line

Jóga pro seniory (Yoga World – Radka Faráriková Sedmíková)
Jóga pro zdravá záda (Yoga World – Martin Fajka)
https://www.poweryoga.cz/seminare/

Jak vyzrát na hypermobilitu (MyPilates – Anna Medřická)
https://academy.mypilates.cz/kurz/jak-vyzrat-na-hypermobilitu/

Pomohu i tobě

Kontaktuj mě a probereme možnosti. Cena za sezení je 1 000 Kč.